Pohrebné kvety

Zbožné pohrebné kvety - výzdoba hrobov, smútočné aranžmány a pohrebné vence na pohreby a spomienky

Na smútok a na rozlúčku pri rakve sú pohrebné kvety nielen tradíciou. Pre pozostalých je hlboká potreba prejaviť svoje city kvetmi, smútočným vencom, smútočnou kyticou alebo aranžmánom. Výzdoba hrobu alebo výzdoba urny by mala primerane vyjadrovať uznanie pozostalého za zosnulého. Pre úspešné pohrebné kvety sme pre vás zhromaždili veľa návrhov a rád. Pokračovať v čítaní

prehľad všetkých podkategórií

Pohrebné kvety Popis kategórieNa smútok a na rozlúčku pri rakve sú pohrebné kvety nielen tradíciou. Pre pozostalých je hlboká potreba prejaviť svoje city kvetmi, smútočným vencom, smútočnou kyticou alebo aranžmánom. Výzdoba hrobu alebo výzdoba urny by mala primerane vyjadrovať uznanie pozostalého za zosnulého. Pre úspešné pohrebné kvety sme pre vás zhromaždili veľa návrhov a rád.

Na pohreb: smútočný veniec a smútočné kytice

V pohrebnej kvetinárstve pozostávajú aranžmány z čerstvých kvetov, najmä na pohreby. Kytica kvetov sa často používa ako aranžmán rakvy pre pohrebnú službu, napríklad kytica ako ozdoba rakvy. Namiesto klasických smútočných kvetov, akými sú ľalie, si blízki príbuzní vyberajú do smútočnej kytice ružu aj ako symbol lásky nad smrťou.

K smútočným kvetom na hrobe alebo na rakve výrazne patria smútočné vence ako posledný rozlúčkový pozdrav. Slamené vence poskytujú ideálny základ pre všetky typy náhrobných vencov. Často ich navrhujú kvetinári ako kvetinovú výzdobu pre pohrebnú službu. Podľa toho, ako blízko k vám bol zosnulý, môžete na hrob milovanej osoby položiť aj srdce plné kvetov. Na tento účel sú v pohrebnej kvetinárstve špeciálne vence v tvare srdca alebo kvetinová pena na aranžmán srdca.

Na pamiatku: Smútočné kvety na hrobe

Aj po pohrebe a rozlúčke majú pozostalí veľkú túžbu spomínať na blízkych a často majú prirodzenú potrebu smútiť. Ak hrob navštevujete pravidelne, v závislosti od ročného obdobia umiestnite kyticu čerstvých kvetov do vkusnej hrobovej vázy . Tento špeciálny typ vázy ponúka tú výhodu, že sa dá ľahko a spoľahlivo zapichnúť do zeme a náhrobnú kyticu vymeníte v niekoľkých jednoduchých krokoch.

Smútočné kvety na hrobe, t. j. náhrobné kvety, sú možné aj ako výzdoba urny alebo na náhrobok bez lôžka: Pietne navrhnuté kvetináče si môžete kúpiť online za lacné pohrebné kvety. Do nej môžete umiestniť kvetinovú výzdobu zo živých kvetov alebo kvetinové aranžmány na cintoríne.

Na večnú pamiatku: Ktoré pohrebné kvety sú vhodné na pripomenutie si Sviatku všetkých svätých a nedele zosnulých?

V kresťanskej viere majú osobitné miesto pamätné dni Sviatku všetkých svätých, Dušičiek a Nedele zosnulých. Spomienka na mŕtvych pripadá v období tmy, keď opadávajú listy. Hroby je možné vyzdobiť spomienkovými kvetmi pomocou náhrobných svetiel s motívmi alebo v klasickej červenej farbe, výzdobou hrobu ako sú anjeli a samozrejme kvety. Koncom jesene sa v pohrebnej kvetinárstve využívajú aranžmány zo sušených kvetov.

Najmä exotika a proteas sú vďaka originálnym tvarom a dlhej trvanlivosti ideálne ako trvalé smútočné kvety na hrob. Šišky sa tiež hodia k aranžovaniu pohrebu. Tieto prírodné predmety sú ideálne na pohrebné kvety, pretože na rozdiel od čerstvých kvetov tieto aranžmány ani v chladných dňoch nevymrznú a predčasne nezvädnú. Farebne komponovaný aranžmán hrobu odporúčame ako základ pre vlastnú smútočnú výzdobu alebo ako hotovú výzdobu hrobu.

Osobné smútočné texty a smútočné stuhy

Smútok za milovanou osobou je vždy niečo veľmi osobné. Záverečný pozdrav v podobe smútočných šperkov a pamätných stužiek by mal vychádzať zo srdca, byť individuálny a vyjadrovať osobný vzťah k zosnulému. Začína sa to mašľou s výberom smútočnej stuhy .

Okrem potrieb pre kvetinárstvo pre Vás vyrábame individuálne mašle a čierne stuhy v našej tlačiarni stuh . Nájdete tu aj početné smútočné výroky, slučkové texty, kondolenčné listy a citáty na tému smútku, ktoré pomáhajú sformulovať osobný posledný pozdrav v ťažkých chvíľach. S potlačenou mašľou a bohatým sortimentom Floristik24 môžete vyjadriť svoje pocity pri dôstojnej rozlúčke.

Späť k produktom

Cat-ID: 38